Петър Антонов и Юлиан Вергов в нова драматична комедия на Яна Борисова
Двамата актьори пресъздават живота на бездомници в спектакъла „Наполетано, или под нивото на очите“ с предпремиери през юни и юли

Петър Антонов и Юлиан Вергов отново ще се срещнат на театралната сцена в нов спектакъл на Яна Борисова, след като Антонов вече не води капитанския пост в предаването „Аз обичам България“. Двамата актьори ще изиграят ролите на двама бездомници, обединени от съдбата и борещи се за втори шанс в живота.
Драматична комедия за приятелството и борбата за живот
Спектакълът „Наполетано, или под нивото на очите“, написан от драматурга Яна Борисова и режисиран от Димитър Коцев – Шошо, представя историята на Вишневски – бивш професор по статистика, който заминава за Неапол, родния град на покойната си съпруга.
В големия италиански град Вишневски среща клошаря Тони, изигран съответно от Юлиан Вергов и Петър Антонов. Двамата мъже, всеки с различна житейска драма зад себе си, изграждат необикновено приятелство, което им помага да се адаптират към живота на улицата и да търсят път към ново начало.
Тази драматична комедия изследва теми като загубата, преодоляването и силата на човешките взаимоотношения в трудни моменти.
Творчески екип и постановъчни детайли
Музикалното оформление на спектакъла е създадено от Милен Кукошаров, а сценографията е дело на Елис Вели. Интересен факт е, че Петър Антонов има личен опит от живота в Италия, където е живял и работил няколко години, което вероятно добавя автентичност към неговата роля.
График на представленията
Спектакълът ще представи две предпремиерни изпълнения на 5 юни и 2 юли на сцената на Theatro отсам канала. Официалната премиера е планирана за 29 септември, като постановката обещава да грабне вниманието на публиката с трогателната си история и силното актьорско присъствие.
Подобни проекти в театралния живот
„Наполетано, или под нивото на очите“ се вписва в тенденцията да се разказват истории, които комбинират драмата и комедията, за да представят сложни човешки проблеми по завладяващ и достъпен начин. Театралните творци използват тази смес от жанрове, за да провокират размисъл и съпричастност у зрителите.