Даян Шаер се срещна с читатели в Габрово и сподели лични истории
Авторката разказа за връзките между сирийската и българската култура и любовта в творчеството си

Авторът Даян Шаер се срещна с читатели в Габрово тази вечер, организирана от Регионална библиотека „Априлов-Палаузов“. На събитието Шаер сподели лични истории и опит, свързани с нейния произход и литературна кариера.
Даян Шаер, дъщеря на баща сириец и майка българка, разказа, че е кръстена на принцеса Даяна, но често среща забавни ситуации заради името си. В домашната среда, баща й я нарича Яра, което в превод означава любима, а фамилията Шаер, която означава поет, я свързва с писателската ѝ идентичност.
Културен мост между Сирия и България
„Сирия за мен беше място, което е такова, както децата от България ходят на село. Лятото тръгвахме с колата и след три дни пристигнахме в селото на баща ми в Сирия“, сподели Шаер. Тя подчерта, че опитът от двете култури я прави мост между сирийската и българската култура и че детските и спомени от Сирия я вдъхновяват да пише за конфликта в страната.
„В книгите си изследвам различните аспекти на любовта. Ценно е за мен как хората се срещат и сблъскват в един кратък миг“, добави авторката. Според нея, любовта е главното действащо лице в произведенията ѝ и доброто винаги побеждава.
Творчеството на Даян Шаер
Анелия Мутафчиева, представител на библиотеката, подчерта високото качество на произведенията на Шаер, отбелязвайки, че библиотеката притежава всички нейни издания. „Книгите ѝ са много търсени и предизвикват интерес у читателите. Стефан Данаилов е казал, че държи в ръцете си едно изключително ново дарование“, добави тя.
Даян Шаер е автор на осем издания, включително „Има ли места в Рая“, „Да откраднеш сърцето на Дявола“, „На моята майка Сирия“, „Вдовицата на времето“, „Дъщерята на времето“, „Събуди твореца в теб“, „Читателски паспорт“ и най-новата ѝ книга „Любовта отзад напред“.
В края на срещата, всеки желаещ имаше възможност да се сдобие с книга и автограф от Даян Шаер. Следващата среща на авторката с читатели е насрочена за 14 април в Регионална библиотека „Проф. Беню Цанев“ в Ловеч.