Доц. Ваня Василева представи значението на културното наследство за японските туристи

В Шумен бе представен списание ЛИК, посветено на България и световните изложения, с акцент върху туристическите възможности и маршрути в България

Снимка © БТА

Доц. Ваня Василева от Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“ изтъкна значението на обектите от световното културно и природно наследство за японските туристи. Тя представи новия брой на списание ЛИК, посветен на България и световните изложения, в Националния пресклуб на БТА в Шумен. Събитието беше излъчвано на живо и привлече вниманието на студенти, преподаватели, ученици и възпитаници на Центъра за подкрепа за личностно развитие в града.

България и участието й в световните туристически изложения

Според доц. Василева България става все по-активна в промотирането на туристическия си продукт чрез участие в международни туристически борси и изложения. „Участваме в многобройни събития в Европа, а все по-често и в Азия, като най-далечната точка досега е Осака, Япония“, каза тя. Това показва нарастващия интерес към България като дестинация и приоритетността, която се отделя на азиатския пазар, включително и на японските туристи.

Културното и природно наследство на Шуменския регион

Област Шумен притежава богато културно-историческо наследство, но за туристите от Япония особено важни са обектите с международно признание. Доцент Василева посочи, че най-интересен за тях е Историко-археологическият резерват „Мадара“, който е вписан в списъка на ЮНЕСКО за световно културно наследство. Тя припомни, че Мадарският конник е станал глобален символ на страната ни.

Освен това, тя акцентира върху значението на природните дадености на региона. „Природният парк „Шуменско плато“ е значително богатство за областта, а японските туристи особено харесват природните обекти“, добави тя. Друг интересен за посещение обект е пещерата „Бисерна“, която е наскоро облагородена и предоставя нови възможности за туризъм.

Комплексни маршрути за повишаване на туристическия интерес

Доц. Василева подчерта, че за успешно представяне на българското културно-историческо наследство са необходими комплексни маршрути, които да обхващат разнообразни обекти от различни региони на страната, а не само от един регион. „Японските туристи при пътуванията си предпочитат да видят колкото се може повече места, защото пътуването до другия край на света трябва да е максимално разнообразно“, обясни тя. Според нея такова сътрудничество между региони и включването на по-широк спектър от туристически забележителности би спомогнало за увеличаване на привлекателността на България като туристическа дестинация.

Още от категорията

Виж всички
Виж всички
Актуални новини
Последни

Дневни новини